livasprava (livasprava) wrote,
livasprava
livasprava

ДЕЗІНФОРМАЦІЯ, СЕКРЕТНІСТЬ ТА БРЕХНЯ: ЯК ГОТУВАВСЯ НАПАД НА ҐАЗУ

Барак РАВІД, кореспондент газети «Гааретц»

Тривала підготовка, ретельне збирання інформації, секретні дискусії, стратегічний обман та введення в оману населення – ось що стояло за операцією ізраїльських збройних сил «Cast Lead» («Відлитий свинець», йдеться про ритуальний ігровий предмет («дрейдль») на єврейське свято Хануку – прим. пер.), що почалась у суботу зранку і була спрямована проти цілей «Хамасу» у Смузі Ґаза.

Заходи із дезінформації, згідно із оборонними урядовцями, дозволили заскочити «Хамас» та спричинили суттєве збільшення кількості його жертв під час атаки.

Згідно із джерелами серед оборонних високопосадовців, міністр оборони Егуд Барак наказав Оборонним силам готуватись до операції за шість місяців, коли ще Ізраїль починав перемовини щодо угоди з припинення вогню із «Хамасом». Згідно із джерелами, Барак наполягав, що хоча перемир’я дозволить «Хамасу» приготуватись до вирішального поєдинку з Ізраїлем, ізраїльська армія також потребуватиме часу для підготовки.

Барак віддав наказ провести всеохопну кампанію зі збору розвідувальних даних, яка має представити мапу оборонної інфраструктури «Хамасу» та інших військових організацій у Смузі.

Розвідувальні заходи здобули інформацію про постійні бази, бункери зі зброєю, тренувальні табори, розташування вищих посадовців та координати інших об’єктів.

План дій, який був утілений в операції «Відлитий свинець», залишався тільки чернеткою до того часу, коли тертя не загострились місяць тому, після того, як Оборонні сили Ізраїлю вторглись у Ґазу під час перемир’я, щоб захопити тунель, який, за словами армії, був призначений для атаки палестинців на війська Ізраїлю.

19 листопада, після десятків ракет «Кассам» та мінометних снарядів, що розірвались на ізраїльській землі, план був принесений для остаточного затвердження Бараком. Минулого четверга, 18 грудня, прем’єр-міністр Егуд Олмерт та міністр оборони зустрілись у штаб-квартирі збройних сил у центрі Тель-Авіва, щоб затвердити операцію.

Проте, вони вирішили притримати місію і подивитись, чи припинить вогонь «Хамас» після припинення перемир’я. Тому вони відклали подання плану на затвердження кабінету, проте повідомили про розвиток подій міністр закордонних справ Ціпі Лівні.

Тієї ночі джерела у офісі прем’єр-міністра заявили через ЗМі: «Якщо буде продовжуватись стрілянина із боку Ґази, зіткнення із «Хамасом» не можна буде уникнути». Протягом вихідних кілька міністрів у кабінеті Олмерта звинуватили його та Барака за те, що вони не відповідають на запуски «Хамасом» ракет «Кассам».

«Ці балачки зробили б неможливими Ентебе чи Шестиденну війну» - відповів Барак на звинувачення. Зрештою, кабінет був скликаний у середу, але офіс прем’єр-міністра дезінформував медіа, заявивши, що дискусія точитиметься довкола глобального джихаду. Міністри дізнались тільки того ранку, що дискусія стосуватиметься операції в Ґазі.

У підсумковій заяві щодо дискусії бюро прем’єр-міністра присвятило один рядок ситуації в Ґазі, порівняно із однією сторінкою щодо оголошення поза законом 35 ісламських організацій.

Що ж власне відбувалось на зібранні кабінету, так це п’ятигодинна дискусія про операцію, за якої міністрам коротко повідомили різні схеми та плани дій. «Це був дуже детальний огляд», - сказав один з міністрів.

Міністр додав: «Кожен повністю зрозумів, до якого періоду ми прямуємо і до яких сценаріїв це може призвести. Ніхто не може сказати, що він чи вона не знали, за що голосують». Також міністр сказав, що дискусія показала: уроки Комітету Вінограда стосовно прийняття рішень протягом Другої ліванської війни у 2006 році «були повністю засвоєні».

Наприкінці дискусії міністри одноголосно схвалили удар, залишаючи на прем’єр-міністра, міністра оборони та міністра закордонних справ вирішення остаточних термінів.

В той час, як Барак проробляв остаточні деталі із посадовцями, відповідальними за операцію, Лівні поїхав до Каїру, щоб повідомити єгипетського президента Хосні Мубарака про рішення Ізраїлю напасти на «Хамас».

Паралельно до цього, Ізраїль продовжував висилати дезінформацію, заявляючи, що він відкриє прохід до Смуги Ґаза і що Олмерт вирішить, чи здійснювати удар ще через три дні роздумів у суботу – через день після реального наказу запустити операцію.
«”Хамас” евакуював увесь персонал штаб-квартир після зустрічі кабінету у середу, - сказав один оборонний посадовець, - проте організація повернула своїх людей назад, коли почула, що все було відкладено на суботу».

Остаточне рішення було прийняте у п’ятницю вранці, коли Барак зустрівся із начальником штабу, генералом Ґабі Ашкеназі, головою служби безпеки «Шин Бет» Ювалом Діскіном та головою Директорату військової розвідки Амосом Ялдіном.
Барак через кілька годин зустрівся для остаточного рішення із Олмертом та Лівні, протягом зустрічі трійця віддала накази повітряним силам.
У п’ятницю вночі та у суботу вранці лідери опозиції та видатні політичні фігури було поінформовані про майбутній удар, зокрема голова «Лікуду» Беньямін Нетаньяху, Авіґдор Лібермен із «Їсраель Беуйтейну», Хаїм Орон із «Меретц» та президент Шимон Перес, а також спікер Кнессету Даліа Ітцік.

Переклад r_2kh

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1050426.html
Tags: Близький Схід, війна
Subscribe

 • ПРОТИ ПОДВІЙНОГО ШАНТАЖУ

  ПРОТИ ПОДВІЙНОГО ШАНТАЖУ в НИГИЛИСТ. Сьогодні минає 17 років від початку операції НАТО проти Югославії. Проросійська частина мережі сумує, а…

 • Війна в Косово

  Війна в Косово в НИГИЛИСТ. Ми передруковуємо текст Славоя Жижека, надрукований у Die Zeit та перекладений журналом Ї. З часу бомбардувань…

 • Про примирення, маки, героїв і жертв

  Про примирення, маки, героїв і жертв в НИГИЛИСТ. Ідея примирення в контексті Другої світової війни виглядає дивно та недоречно. Якщо ми вважаємо…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 27 comments

 • ПРОТИ ПОДВІЙНОГО ШАНТАЖУ

  ПРОТИ ПОДВІЙНОГО ШАНТАЖУ в НИГИЛИСТ. Сьогодні минає 17 років від початку операції НАТО проти Югославії. Проросійська частина мережі сумує, а…

 • Війна в Косово

  Війна в Косово в НИГИЛИСТ. Ми передруковуємо текст Славоя Жижека, надрукований у Die Zeit та перекладений журналом Ї. З часу бомбардувань…

 • Про примирення, маки, героїв і жертв

  Про примирення, маки, героїв і жертв в НИГИЛИСТ. Ідея примирення в контексті Другої світової війни виглядає дивно та недоречно. Якщо ми вважаємо…